офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
13 | 12 | 2018
Стан реформи системи технічного регулювання і ребрендингу Національного органу стандартизації Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 26 липня 2016 13:37
Сьогодні, 26 липня, відбулася прес-конференція, присвячена стану реформи системи технічного регулювання і ребрендингу Національного органу стандартизації.

Ключовими принципами реформи системи технічного регулювання і стандартизації є прозорість, відкриті відносини з бізнесом і якісний сервіс. Для реалізації цих принципів необхідні ефективні маркетингові рішення. Й ребрендинг Національного органу стандартизації – одне з таких рішень. Про це розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
За останні півтора роки реформа системи технічного регулювання досягла значних результатів. Були затверджені базові Закони і підзаконні акти, був здійснений перехід від обов’язкової сертифікації пост-радянського зразка до європейської системи оцінки відповідності техрегламентам. Застарілі ГОСТи перестали бути обов’язковими: було скасовано понад 15000 радянських стандартів. «Змінюються і ключові принципи системи: ми перестаємо бути контролерами бізнесу і перетворюємося на партнерів», - підкреслив Максим Нефьодов.

Зі свого боку директор департаменту технічного регулювання і метрології Мінекономрозвитку Леонід Віткін зазначив, що в рамках реформи було прийнято 5283 стандартів та змін до них, з яких 4968 – гармонізовано з європейськими та міжнародними.

Крім того, Міністерство створило інфраструктуру органів з оцінки відповідності, оновило обладнання для лабораторій. Була проведена реорганізація Національного агентства України з акредитації (НААУ), завершено перехід на міжнародну модель сертифікації автомобілів. «Ми крок за кроком виконуємо пункти Стратегії розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року, і в деяких питаннях навіть ідемо швидше за графік», - розповів Леонід Віткін.

Важливим кроком реформи стало створення Національного органу стандартизації, функції якого було покладено на ДП “УкрНДНЦ”. В.о. генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Дмитро Сазонов наголосив на зміні бренду підприємства — Українське Агенство зі Стандартизації (UAS). «Ми докорінно змінили принципи органу стандартизації, повернувшись обличчям до бізнесу. А головне — почали надавати послуги сучасного рівня". 

Зміни у відносинах з державними органами сьогодні справді помітні, зазначив Андрій Чирва, керівник зі зав’язків з органами державної влади ПрАТ «Монделіс Україна». «Головне – позбутися обтяжливих бюрократичних процедур, які гальмують розвиток стандартизації. Дуже важливо, щоб Мінекономрозвитку активніше співпрацювало з технічними комітетами галузевих асоціацій. Якщо ми це зробимо, то реформа в цій сфері відбудеться», - додав він.

Презентація щодо стану реформи системи технічного регулювання доступна за посиланням: http://bit.ly/2adKZax

Відеотрансляція прес-конференції

Джерело: http://www.me.gov.ua
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 26 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1802014
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання