офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
20 | 06 | 2019
Безпечне прання. Що приховує чистота? Як обрати безпечні мийні засоби? Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 16 лютого 2017 10:45
Кожного року у пральних порошках на українських прилавках має зменшуватися кількість фосфатів, процес пішов, зважаючи на те, що ще з 2013 року набув чинності оновлений Технічний регламент мийних засобів.

Згідно Технічного регламенту мийних засобів продукція може вводитись в обіг на території України при виконанні таких вимог: здатність до первинного і повного біологічного розкладу поверхнево-активних речовин, що входять до його складу; обов’язкове маркування мийного засобу.

Яку небезпеку для споживача несе неякісний мийний засіб?

Найбільша небезпека для здоров’я людини та довкілля - це наявність в мийних засобах поверхнево-активних речовин і фосфатів. Використання мийних та чистячих засобів пов’язано з безпосереднім контактом зі шкірою людини. Тому дуже важливо, щоб саме ця категорія продукції відповідала найвищим вимогам безпеки. 

Людина майже щодня використовує мийні засоби та засоби для чищення у своєму житті. В Україні середньостатистичне застосування таких засобів становить близько 10 кг в рік на кожного громадянина, у Європі цей показник майже вдвічі більший. Найголовнішим показником для 90 відсотків населення є здатність засобу відмивати та відчищати бруд і мало хто замислюється -як той чи інший засіб впливає на здоров’я користувачів, членів їх родин та довкілля.

На сьогодні фосфатними є більшість пральних порошків, бо їх дешевше виробляти, а безфосфатні засоби, як правило, ввозять у невеликих обсягах, що робить їх значно дорожчими. Споживач повинен володіти інформацією щодо якості мийних засобів, зокрема пральних порошків, які світова наука класифікує як найбільш небезпечні хімічні речовини для здоров’я людини і навколишнього середовища серед усіх речовин, з якими споживач контактує в побуті.

Головна небезпека синтетичних миючих засобів, найперше - пральних порошків, прихована в їх складі – поверхнево-активних речовинах (ПАР) та фосфатах (ортофосфат натрію, триполіфосфат натрію).

Випробування мийних засобів – запорука безпеки та здоров’я споживача

ДП «Львівстандартметрологія» призначено Органом з оцінки відповідності мийних засобів вимогам Технічного регламенту і має у своєму складі Лабораторію випробувань харчових продуктів, сировини та виробів легкої промисловості (далі - Лабораторія), яка акредитована Національним агентством з акредитації України на проведення випробувань на визначення здатності до повного та первинного біологічного розкладу ПАР.

Крім того, Лабораторія проводить випробування мийних засобів на визначення мийної та чистильної здатності, зниження міцності бавовняної тканини після 25 циклів прання та показників безпеки, % вміст фосфатів.

Обов’зково звертайте увагу на маркування мийних засобів!

Маркування мийних засобів є особливо важливим для споживача, тому рекомендуємо детально вивчити етикетку, а саме:
- на упакуванні обов'язково повинна бути вказана інформація про призначення мийного засобу;
- торговельна марка, місцезнаходження та номер телефону виробника;
- склад, правила та умови використання і спеціальні застережні заходи при потребі;
- інформацію про підтвердження відповідності, маса нетто в грамах або кілограмах, а не в літрах, дата виготовлення і строк придатності;
- нормативний документ, згідно з яким виробляється мийний засіб;
- обов’язково наявність штрихового коду Асоціації товарної нумерації України;
- заборонено зображати фрукти, щоб не вводити в оману дітей, але, на жаль, більшість виробників цієї норми не дотримуються.

Як зменшити шкідливий вплив миючих засобів

• Максимально звільнитися від продукції особистої гігієни, яка містить найнебезпечніші та токсичні речовини у вашому домі.
• Застосовувати всі засоби потрібно чітко за призначенням і тільки в зазначених дозах.
• Зберігати миючі засоби потрібно у щільно закритих ємкостях.
• Вибираючи миючий засіб, уважно ознайомтеся з його складом і рекомендаціями щодо застосування. Якщо ж інформації про склад виробу немає, користуватися ним небезпечно.
• Не допускайте контакту шкіри рук та інших частин тіла з миючими засобами, обов'язково використовуйте гумові рукавички.
• Ретельно ополіскуйте посуд, щоб не допустити потрапляння залишків речовин в організм. • Як найменше знаходьтесь у приміщенні, де переться білизна, забезпечте провітрювання всієї квартири.
• Вибираючи порошок, уважно вивчайте написи на упаковці, звертаючи особливу увагу на кількісний склад компонентів, у першу чергу, ПАР та фосфатів.
• Використовуйте меншу кількість порошку, краще недосипати.
• Під час машинного прання використовуйте режим додаткового полоскання.
• Для прання дитячої білизни використовуйте тільки спеціальні дитячі порошки, оскільки компоненти «дорослого» порошку можуть викликати алергічну реакцію у дитини.
• Купуйте товари побутової хімії без яскравого аромату, особливо для прання дитячих речей.
• Вибирайте пральні безфосфатні порошки, в яких вміст ПАР значно зменшений, а фосфатів, хлору та інших шкідливих добавок взагалі немає.
ї• Обмежте використання засобів побутової хімії та косметичних засобів в аерозольних балончиках під тиском.
• Ретельно ополіскуйте або змивайте засоби побутової хімії з поверхонь.

За детальнішою інформацією звертайтеся:
м.Львів, вул. Князя Романа,38,
відділ оцінки відповідності,
тел.261-61-83; 261-59-84
Для випробувань: м.Львів,
вул.Заводська, 26, (032) 298-67-94
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 25 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1373
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1881202
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання