офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
21 | 02 | 2019
20 травня- Всесвітній день метрології! Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 16 травня 2018 13:40
Всесвітній день метрології є щорічним відзначенням підписання Метричної конвенції 20 травня 1875 року представниками сімнадцяти країн. Конвенція встановлює рамки для глобального співробітництва в галузі науки щодо вимірювань і в її промислових, комерційних і соціальних сферах. Початкова мета Конвенції - всесвітня єдність вимірів - залишається такою ж важливою, як і в 1875 році.

Тема Всесвітнього дня метрології 2018 року - це постійна еволюція Міжнародної системи одиниць. Ця тема була обрана тому, що в листопаді 2018 року Генеральна конференція з ваг та мір повинна погодитися з однією з найбільших змін до Міжнародної системи одиниць (SI) з моменту її створення. Запропоновані зміни засновані на результатах досліджень нових методів вимірювань, які використовують квантові явища як основи фундаментальних норм. SI буде ґрунтуватися на сукупності визначень, кожен з яких пов'язаний із законами фізики, і має ту перевагу, що він може використовувати подальші удосконалення в сфері вимірювальної науки і техніки для задоволення потреб майбутніх користувачів на багато років вперед. 

Завершення 20-річного реформування Міжнародної системи одиниць завершується переходом на нові визначення кілограма, ампера, Кельвіна. Дійсно, метрологія, наука про вимірювання, є важливою в наукових відкриттях і інноваціях, промисловому виробництві і міжнародній торгівлі, в поліпшенні якості життя, захисті навколишнього середовища.

Розвиток метричної системи мір і системи одиниць показало, що сьогодні одиниці, пов'язані з об'єктами макросвіту, вже не відповідають необхідним темпам розвитку науки, виробництва і торгівлі. Тому, прагнучи позбутися артефактів (наприклад, еталон кілограма у вигляді циліндра з платіноірідієвого сплаву, який можна зіпсувати або знищити), еволюція SI йде шляхом використання природних констант і об'єктів мікросвіту. У випадку з кілограмом для вимірювань сьогодні використовується маса атома.

На відміну від попереднього періоду, нова SI не задає конкретні методи реалізації основних одиниць. Для отримання необхідної точності і простежуваності до постійної величини (т.зв. «константи») зараз можуть використовуватися будь-які методи, які цю точність та простежуваність зможуть забезпечити, незалежно від часу і місця, в будь-якій точці земної кулі.

Директор Міжнародного бюро законодавчої метрології
Стівен Паторей у своєму зверненні зазначив: «Підходить до завершення великий період. Система SI спочатку мала справу з еталонами, виготовленими людиною. Їх розміри визначалися тим, що вважалося інваріантами природи: обертання Землі, її розмір і вага, визначалися на підставі кількості води. Згодом більш точні вимірювання показали, що насправді вони не були настільки незмінними, абсолютними величинами, якими їх тоді вважали. Цей факт, а також технологічні досягнення в області вимірювань, які дали можливість з часом отримати набагато більш точну реалізацію необхідних одиниць вимірювань, і послужили головними причинами такого перегляду».

Точні вимірювання - основа якості і безпеки, адже метрологія та метрологічна діяльність сприяють модернізації і технологічному розвитку країни, створенню міжнародної комунікаційної платформи і співробітництву в галузі приладобудування, в удосконаленні системи забезпечення єдності вимірювань в країні.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 64 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1355
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1807363
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання