офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
20 | 05 | 2019
Здійснюємо повірку лічильників обліку води без демонтажу! Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 04 вересня 2018 13:15
З певною періодичністю у будинках з'являються оголошення про те, що всі мешканці, які мають у квартирах лічильники води, повинні забезпечити повірку цих приладів. Такі оголошення застають зненацька тих громадян, які не уявляють собі, навіщо потрібна повірка та як її можна здійснити.

ДП «Львівстандартметрологія» здійснює повірку на місці експлуатації, тобто без демонтажу та розпломбування, що дозволить значно скоротити Ваш час та забезпечить максимальну зручність при проведенні періодичної повірки лічильників обліку води.

ДП «Львістандартметрологія» має випробувальну базу для проведення випробувань лічильників води на стаціонарній проливній установці УВЛ 15/65 з діапазоном відтворюваних витрат 0,03÷35 м3/год., типорозмірами від 15 до 65 мм в діаметрі (м.Львів, вул.Заводська,26, тел.(032) 298-65-77), а також нові переносні проливні установки саме для здійснення повірки зручним методом без демонтажу (м. Львів, вул. Метрологічна, 12, тел. 237-14-31, 0974171147, 0632357669).

Довідково

Що таке повірка лічильника води і чи потрібна вона взагалі?
Лічильник води - складний вимірювальний пристрій, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, таких як зношення матеріалів, сторонні елементи уводі тощо, які змінюють його метрологічні характеристики, внаслідок чого прилад спотворює дійсні покази витрат води. І для того, щоб упевнитися, що лічильник забезпечує необхідну точність показів, спеціально уповноважені органи повинні з певною періодичністю перевіряти його і порівнювати дані з показниками еталонних приладів. Ця процедура і називається повіркою.

Які переваги повірки на місці експлуатації?
Насамперед, повірка проводиться без демонтажу лічильників з трубопроводу, що позбавляє власника зайвих турбот. Також новий спосіб повірки виключає можливість маніпуляції результатами перевірки. Принцип роботи пристрою заснований на методі фотофіксації процесу вимірювання з подальшим шифруванням і збереженням даних вимірювання в енергонезалежній пам'яті. Все це робить повірку на місці експлуатації доцільною, оскільки заощаджує час та кошти споживачів.

Як довго триває процес повірки новим методом?
Такий метод дозволяє здійснити повірку лічильника води протягом 10 хвилин, використовуючи при цьому не більше ЗО літрів води. Процедура повірки лічильника води розділена на дві операції. Перша - проводиться безпосередньо на місці експлуатації вимірювального пристрою, безпосередньо у квартирі користувача, друга - у ДП «Львівстандартметрологія».

На місці експлуатації оператор встановлює проливну установку, підключаючи до трубопроводу у точці розбору води (кран, змішувач, душова лійка). Після того, як установка отримала всю необхідну інформацію для проведення повірки, по каналах стільникового зв'язку або через Інтернет зашифрований файл передається до відповідного структурного підрозділу ДП «Львівстандартметрологія».

Фахівці підприємства аналізують інформацію, отриману після дешифрування файлу, і за результатами обчислень робиться висновок щодо придатності або непридатності лічильника води.

Таким чином, можна зменшити вартість повірки на місці експлуатації у великих містах, де на демонтаж і перевезення лічильника до місця повірки витрачається більше часу, ніж на процедуру повірки.

Також це вирішує проблему повірки лічильників у малих населених пунктах, де немає стаціонарних установок і відділень метрологічних центрів. Установка повністю усуває вплив людського фактора на процес вимірювання та забезпечує достовірність отримуваних результатів.

Поради власникам лічильників води

Практичний досвід використання побутових лічильників води доводить свою доцільність та ефективність, оскільки саме вони дають можливість реальної економії коштів та оплати тільки за кількість фактично спожитої води. Тому споживачам, насамперед, краще один раз встановити якісний лічильник, ніж через кожні три роки купувати новий.

Якщо у споживача виникли сумніви з приводу правильності показів лічильника, то рекомендуємо здійснити позачергову повірку. Бувають випадки, коли лічильник практично «стоїть». Це означає, що власник сплачує набагато менше, чим використано води. І бувають непоодинокі випадки, коли, навпаки, власники лічильників переплачують, лічильник нараховує набагато більше, ніж використано води.

Трапляються досить часто і лічильники, які протікають. Це дуже небезпечно, адже за 1 годину з такого лічильника може вийти 1,5 кубометрів води, що може призвести до затоплення.

Також необхідно звернути увагу на лічильник, якщо він почав «запотівати», це сигнал до того, що з приладом не все гаразд і саме час його перевірити, адже наслідком може бути затоплення нижніх поверхів.

Треба пам'ятати, якщо на лічильнику є тріщини, відсутні пломби або він пошкоджений - придатним для роботи його не визнають.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 18 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1368
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1854122
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання