офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
20 | 05 | 2019
ФАХІВЦІ ДП «ЛЬВІВСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В XV МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 10 жовтня 2018 11:35
04–06 жовтня 2018 року в приміщенні Національного університету «Львівська політехніка» відбулась XV Міжнародна наукова конференція «Проблеми української термінології СловоСвіт 2018».

Організаторами наукової конференції були: Міністерство освіти і науки України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, ДП «Український науково- дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», Національний університет «Львівська політехніка», Технічний комітет стандартизації науково-технічної термінології, Наукове товариство імені Тараса Шевченка, Наукове товариство імені Шевченка в Америці, Львівське відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

У роботі конференції брали участь провідні українські та зарубіжні науковці, філологи, термінологи, інженери. Тематика заходу охопила теоретичні та практичні питання сучасної українській термінології.

Робота конференції була організована за секціями: теоретичні засади термінознавства та лексикографії; лексикографія та міжмовні зв’язки; нормування та стандартизація термінології; термінологія природничих знань (фізична, хеміко-біологічна, технічна, охорони здоров’я, військова, сільськогосподарська тощо); термінологія гуманітарних знань (мовознавча, суспільно-політична, правнича, спортивна, філософсько-богословська тощо).

Урочисто відкрив пленарне засідання конференції голова Технічного комітету стандартизації науково-технічної термінології Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства освіти і науки України Богдан Рицар, який проінформував присутніх про практичне втілення в життя напрацювань і ухвалень попередніх конференцій. Також, він наголосив, що термінологія є базою усіх наук, адже, ніхто не може займатися наукою, неволодіючи тією чи іншою термінологією.

З вітальним словом та доповіддю виступив заступник генерального директора ДП «Львівстандартметрологія»  Ігор Щур, який детально зупинився на змінах, які відбулися у системі технічного регулювання та перспективах її реформування до 2020 року.

За підсумками проведення конференції було прийнято ухвалу, спрямовану на вирішення актуальних проблем покращення стану української фахової мови і термінології, враховуючи пропозиції учасників щодо розроблення та впровадження термінологічних стандартів, видання та перевидання термінологічних словників тощо.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 11 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1368
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1854133
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання