офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
20 | 05 | 2019
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 21 листопада 2018 15:30
У науковому журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка», Випуск 79.- №2.-2018 опубліковано статтю «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ».

Авторами статті є: Сидорко І.І., аудитор з метрології ДП «Львівстандартметрологія» та Байцар Р.І., доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка».

У статті розглянуто актуальні питання управління якістю медичних послуг та втілення їх на практиці. 

Задля усунення проблемних чинників було взято курс на розроблення національних стандартів у галузі лабораторної медицини, використовуючи міжнародний досвід розробки стандартів, що регламентують вимоги до організації діяльності клініко-дігностичних лабораторій та засобів лабораторного аналізу.

Актуальною проблемою лабораторних досліджень є забезпечення точності результатів. У Європейському співтоваристві давно існують вимоги щодо забезпечення метрологічної простежуваності калібраторів і контрольних матеріалів та метрологічного забезпечення лабораторного устаткування, а також методик досліджень.

Забезпечення якості лабораторних досліджень є однією з головних проблем сучасної лабораторної медицини. Основною вимогою для таких досліджень є надання клієнтам надійної інформації. Це, насамперед, визначає вимогу щодо якості клінічних лабораторних досліджень клінічних і діагностичних лабораторій, що забезпечує правильне та своєчасне призначення аналізу пацієнту, виконане на належному аналітичному рівні з необхідною інформацією для його інтерпретації. Тільки за чіткої організації та якісному проведенні лабораторних досліджень можна очікувати, що кожен результат, відображений у авторизованому звіті, може бути використаний лікарем для прийняття діагностичних рішень або рішень, які змінюють схему лікування.

Одним із способів визначення компетентності клініко-діагностичних лабораторій та якості їх досліджень є проведення незалежної оцінки якості. Лабораторна медицина надає 70-80 % інформації, необхідної для прийняття рішень щодо діагностики, лікування та профілактики захворювань. Надання достовірної інформації клініцистам - важлива вимога до якості клінічних лабораторних досліджень клініко-дігностичних лабораторій, яка забезпечує правильне і своєчасне призначення аналізу для пацієнта. 

Стаття надрукована в журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка» на англійській мові (ЗАВАНТАЖИТИ).
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 9 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1368
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1854115
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання