офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
18 | 10 | 2019
Новий стандарт CEN встановлює вимоги та методи випробувань автомобільного палива - ЗНГ Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 20 лютого 2019 12:14
Останнім часом використання зрідженого нафтового газу, суміш пропану і бутану (ЗНГ), як моторне паливо, постійно зростає. Таке зростання очікується й надалі, і для цього є низка причин: наприклад, ЗНГ дешевше і його легше зберігати і транспортувати, ніж бензин або дизель.

Крім того, популярність ЗНГ пов'язана з відносною стабільністю, оскільки він має нижчий рівень викидів СО2, ніж інші види природного палива. Зростаюча популярність ЗНГ вимагає постійного його вдосконалення щодо гарантії безпеки автомобілів на дорозі та зниження викидів СО2.

З метою забезпечення цих вимог нещодавно був затверджений стандарт EN 589:2018 «Автомобільні палива. ЗНГ. Вимоги та методи випробувань». 

EN 589:2018 - це остання версія стандарту. У порівнянні з попередньою версією EN 589:2018 представляє деякі технічні зміни та роз’яснення. Прикладами є зниження граничного значення сірки до 30 мг/кг, поліпшення захисту інжектора від залишків і введення нової інформаційної етикетки для споживачів.

Важливість цього оновлення пов’язана з тим, що нижчий вміст сірки дає змогу підтримувати такі переваги ЗНГ як низька собівартість та низький рівень викидів. Його можна порівняти з дедалі чистішим дизельним паливом, що надходить на ринок. Для цього розроблено новий метод випробування сірки.

Крім того, стандарт дає змогу країнам вибирати альтернативні методи виявлення запаху поряд зі стандартизованим, таким чином знижуючи собівартість виробництва, підтримуючи при цьому рівень безпеки. Оскільки ЗНГ є газом, він повинен мати характерний запах, щоб споживач або оператор автозаправних станцій могли виявити витік.

У стандарті наголошено, що ЗНГ (і його синтетичний замінник на основі біомаси) є можливим альтернативним паливом.

Стандарт EN 589: 2018 підготовлений технічним комітетом CEN/TC 19 «Газові та рідкі палива, мастильні матеріали та супутні продукти нафтового, синтетичного та біологічного походження». Секретаріат ТК 19 веде NEN, Національний орган стандартизації Нідерландів.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 48 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1387
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2004544
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання