офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
18 | 10 | 2019
«Цифровий світ: надійні смарт-пристрої» - гасло Всесвітнього дня захисту прав споживачів Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 15 березня 2019 09:53
Сьогодні цілий світ відзначає День захисту прав споживачів. Запровадили його на офіційному рівні ще з 1983 року, приурочивши до річниці виступу президента США Джона Кеннеді в Конгресі в 1962 році.

Щорічну тематику Всесвітнього дня захисту прав споживачів визначає Міжнародна Федерація споживчих організацій (Consumers International - CI).

У 2019 році цей день пройде під гаслом «Цифровий світ: надійні смарт-пристрої». 

На сьогодні цифрові технології відіграють важливу та невід’ємну роль у житті суспільства. Саме цифрові технології вже третій рік поспіль формують тематику Всесвітнього дня прав споживачів.

Словосполучення «смарт-пристрої» міцно вкорінилося в нашому словнику, і вживаємо його щодо сучасних складних технологічних пристроїв: смарт-телебачення, смартфон, смарт-годинник тощо. У перекладі з англійської слово "смарт"означає - розумний, швидкий, кмітливий. Смарт-пристрій - це електронний пристрій, як правило, пов'язаний з іншими пристроями або мережами за допомогою різних бездротових протоколів, таких як Bluetooth, Wi-Fi тощо.

Поява "розумних" технологій приносить багато можливостей для споживачів, оплата послуг і товарів онлайн, розпізнавання осіб і відбитків пальців, геолокаційні і хмарних сервісів, пов'язаних між собою цифрових продуктів і смарт-пристроїв, віртуальних помічників, що володіють штучним інтелектом.

Однак існують деякі серйозні причини для занепокоєння: мережева вразливість або витік інформації. Буває, порушується конфіденційність особистих даних, люди не знають про можливі ризики і про те, хто несе відповідальність при виникненні збитків.

Всесвітній день захитсу прав споживачів хороший привід ще раз звернути увагу на те, що прогрес цифрових технологій повинен перш за все враховувати різнобічні інтереси споживачів: це і право на якість, і безпеку «розумної електроніки», і право знати про те, як збирається, обробляється та використовується особиста інформація.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 33 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1387
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2004558
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання