офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
01 | 06 | 2020
18 травня - Міжнародний день музеїв! Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 17 травня 2019 14:44
Народний музей метрології – вагомий внесок у розвиток українського музейництва

Щороку 18 травня світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв
, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. У цей день музеї відкривають свої двері для всіх бажаючих, безкоштовно із радістю показуючи свої виставочні зали, нові експонати, розповідають та працюють у дусі «Музеї – це важливий засіб культурного обміну, збагачення культури і розвитку взаєморозуміння, миру й співробітництва різних народів». 

Серед музеїв Львівщини є один, якому немає поки що аналогів це - Народний музей метрології та вимірювальної техніки, створений на громадських засадах при державному підприємстві «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Унікальна колекція музею відтворює розвиток метрології з кінця ХІХ століття до наших днів, а історія розповідає про виникнення видів вимірювань від зародження до сьогодення. Експозиція систематично поповнюється новими експонатами і сьогодні налічує близько 800 засобів вимірювання. Експозиція музею сформована за видами вимірювань, де широко представлені засоби вимірювальної техніки минулих років вітчизняного та іноземного виробництва.

За внесок у розвиток українського музейництва, справу національно-культурного відродження музею присвоєно звання «Народний музей».

Львівські вчені внесли свій вагомий вклад у розвиток вимірювальної техніки, і це належним чином відображено на інформаційних стендах, які супроводжують кожний розділ експозиції. До речі, на текстових стендах наведена досить повна і детальна інформація про історію розвитку кожного виду вимірювань від самого початку, відомості про вчених, які найбільше спричинилися до розвитку кожного виду. Також варто згадати про багату збірку метрологічних видань – австрійських, німецьких, польських - кінця ХІХ – початку ХХ століття, які є у фондах музею і ще потребують детального дослідження.

Народний музей метрології при ДП «Львівстандартметрологія» є ілюстрацією досвіду відтворення історії найстарішої в Україні державної метрологічної служби.

З нагоди цього свята вітаємо і ми наших
працівників ДП «Львівстандартметрологія» - засновників
Народного музею метрології та висловлюємо вдячність за самовіддану роботу, творчі зусилля, спрямовані на дбайливе збереження та популяризацію самобутнього спадку.
Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій.
Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добра
і нових професійних та життєвих успіхів!
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 21 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1409
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2256716
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання