офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 09 | 2020
УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У КЛІНІКО - ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 04 червня 2020 09:05
У науковому журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка» (випуск 81.- №2.-2020)  опубліковано статтю «УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У КЛІНІКО - ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ».

Авторами статті є: Сидорко І.І., провідний інженер ДП «Львівстандартметрологія» , Байцар Р.І., доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка».

Прийняття соціально відповідальної практики управління організацією сприяє більшій інформованості під час ухвалення рішень, що грунтується на кращому розумінні очікувань суспільства, передбаченні ризиків і можливостей. Відповідальне управління організацією здатне поліпшити її стосунки із зацікавленими сторонами. Заохочення слідувати нормативним зобов’язанням веде до рішень, які з більшою вірогідністю отримають підтримку і довіру тих, хто їх реалізує і на кого вони впливають. Результатом може бути вдосконалення практик управління ризиками і поліпшення репутації організації. 

Поняття "ризик" сьогодні має досить широкий зміст і використовується в абсолютно різних контекстах. Синонімами ризику можуть виступати такі поняття, як "небезпека", "загроза", "неблагополуччя" і т.п. Однак у багатьох визначеннях ризику в науковій літературі цей термін використовується в деякому спеціальному сенсі, де ризик пов'язаний перш за все з поняттям невизначеності. Тому під ризиком розуміють невизначеність, результатом якої може стати та чи інша несприятлива подія. Клінічні ризики - ризики, що виникають безпосередньо при наданні медичної допомоги. Вони включають клінічні помилки та халатність, інфекції при наданні медичної допомоги та неотримання згоди. Принципи управління ризиками та необхідність їх використання ефективно застосовуються в багатьох галузях народно - господарської діяльності та державного управління, включаючи охорону здоров’я, а також установами, що забезпечують регуляторну діяльність у цих сферах, в тому числі у клініко - діагностичних лабораторіях. Сьогодні профілактика, як управління якістю здоров’я пацієнта стала домінантною ланкою медицини, де не останнє місце посідає лабораторна діагностика, яка здатна виявляти ризики виникнення багатьох хвороб. Наявність в системі охорони здоров'я лише окремих фрагментів ризик діяльності зумовлює необхідність формування на їх переважній більшості ефективної комплексної системи управління ризиками, яка має відбуватися з дотриманням певних вимог і принципів: визначення особливостей формування системи; оптимізація моделі управління ризиками медичних структур; обгрунтування передумов впровадження комплексної системи управління медичними ризиками та оцінка ефективності її функціонування. Клінічні ризики - ризики, що виникають безпосередньо при наданні медичної допомоги. Вони включають клінічні помилки та халатність, інфекції при наданні медичної допомоги та неотримання згоди.

За останнє десятиліття, після публікації звіту Інституту медицини (IOM), що носить назву «Людині властиво помилятися», безпека пацієнтів, нарешті, стала об'єктом медичної та суспільної уваги. Безпека пацієнтів повинна розглядатися як одна з провідних проблем охорони здоров'я.

Як показали дослідження серйозні медичні помилки можуть виникати досить часто, ставлячи під загрозу здоров'я пацієнта і коштуючи дуже дорого для системи охорони здоров'я. Лабораторні помилки в клініко-діагностичних лабораторіях можуть відігравати суттєву роль, впливаючи на загальну якість медичної допомоги, включаючи безпеку пацієнтів.

Стаття надрукована в журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка»  українською мовою  «УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У КЛІНІКО - ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ» (ЗАВАНТАЖИТИ) та англійською «RISK MANAGEMENT IN THE CLINIC - DIAGNOSTIC LABORATORIES» (ЗАВАНТАЖИТИ).
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 20 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1438
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2380075
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання