офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 09 | 2020
З 2021 року в Україні починають діяти нові вимоги до вмісту забруднювачів у харчових продуктах Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 03 вересня 2020 10:56
Міністерство охорони здоров`я України затвердило оновлені державні санітарні правила і норми щодо максимально допустимих рівнів окремих забруднювачів у харчових продуктах (Наказ №1238 від 22 травня 2020 року). Тобто, документ встановлює нові вимоги до вмісту нітратів, свинцю, ртуті, мікотоксинів, металів, тощо у продуктах харчування.

Нові правила адаптовано до вимог ЄС – Регламенту ЄС №1881/2006. Наказ №1238 набуває чинності через 6 місяців з дня його офіційного опублікування за винятком окремих показників, для яких встановлено додатковий 3-річний перехідний період.

Для розуміння, залежно від дози забруднювачів, що містяться в продукції, вони по-різному можуть впливати на здоров`я людини, часом навіть викликати хронічні хвороби, отруєння, тощо.

Так, з 4 лютого 2021 року в Україні будуть діяти норми, які довели свою безпечність, ефективність та діють в Європі вже більше 14 років. 

Асоціація вітає зусилля МОЗ, спрямовані на забезпечення захисту здоров`я споживачів шляхом вдосконалення та оновлення нормативно-правового регулювання в сфері харчової безпеки. Експерти Асоціації брали активну участь в обговоренні і підготовці пропозицій до проекту Регламенту в рамках Робочої групи з координації роботи стосовно розробки нормативно-правових актів щодо безпечності харчових продуктів та імплементації європейського законодавства на базі МОЗ. Це першочергово дозволить усунути торговельні бар`єри, оскільки буде гармонізовано значення показників із країнами ЄС, зокрема, врегульовано норми до кількості нітратів в деяких видів листкових салатів (руколи, тощо); кількості мікотоксинів в горіхах, тощо, що дозволить їх імпорт з країн ЄС. Це також сприятиме дотриманню міжнародних зобов’язань України в рамках реалізації Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 26 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1437
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2380006
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання