офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
24 | 11 | 2020
З 01 листопада 2020 року набувають чинності стандарти на повірку лічильників газу Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 26 жовтня 2020 10:39
З 01 листопада 2020 року набувають чинності такі стандарти:

ДСТУ 9040:2020 Метрологія. Лічильники газу барабанні. Методика повірки
Стандарт поширюється на лічильники газу барабанні, які допущені до застосування в Україні, та встановлює методику їх повірки, а саме: операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, оброблення результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює тип засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки відповідно до вимог.

ДСТУ 9039:2020 Метрологія. Обчислювачі для лічильників газу електронні. Методика повірки
Стандарт поширюється на обчислювачі для лічильників газу як пристрої перетворення об’єму газу без урахування похибок перетворювачів тиску і температури та встановлює методику їх повірки, зокрема: операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, оброблення результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює тип засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки відповідно до вимог.

ДСТУ 9038:2020 Метрологія. Коректори об’єму газу. Методика повірки
Стандарт поширюється на коректори та встановлює методику їхньої повірки, а саме операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, опрацювання результатів вимірюваннята оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює типу засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки відповідно до вимог.
ДСТУ 9037:2020 Метрологія. Лічильники газу з вбудованими пристроями перетворення об’єму. Методика повірки
Стандарт поширюється на лічильники газу з вбудованими пристроями перетворення об’єму газу до стандартних умов та встановлює методику їхньої повірки, зокрема операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, опрацювання результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює типу засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної таекспертної повірки.

ДСТУ 9036:2020 Метрологія. Лічильники газу ультразвукові. Методика повірки
Стандарт застосовують для повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки — лічильників газу ультразвукових типорозмірів від G40, допущених до застосування в Україні, та встановлює методику їхньої повірки, а саме: операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, опрацювання результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює типу засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки відповідно до вимог.

ДСТУ 9035:2020 Метрологія. Лічильники газу для побутових потреб та комерційного обліку. Методика повірки

Стандарт поширюється на лічильники газу, що застосовують для обліку газу в побуті та для комерційного обліку газу типорозмірів від G1.6 до G25 та мембранних лічильників газу від G40 до G100 і встановлює методику їхньої повірки, а саме: операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, опрацювання результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.

ДСТУ 9034:2020 Метрологія. Лічильники газу роторні. Методика повірки
Стандарт поширюється на лічильники газу роторні з механічним відліковим пристроєм типорозмірів від G40, допущених до застосування в Україні, та встановлює методику їхньої повірки, зокрема операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготовка до проведення та проведення повірки, оброблення результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює тип засобів вимірювальної техніки), а також можуть застосовувати для проведення позачер- гової, інспекційної та експертної повірки.

ДСТУ 9033:2020 Метрологія. Лічильники газу турбінні. Методика повірки
Стандарт поширюється на лічильники газу турбінні з механічним відліковим пристроєм, які допущено до застосування в Україні, та встановлює методику їхньої повірки, зокрема операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготовка до проведення та проведення повірки, оброблення результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту, що не змінює тип засобів вимірювальної техніки, а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки.

З питань придбання звертайтесь:
ДП "Львівстандартметрологія",
довідково-інформаційний фонд нормативних документів,
м. Львів, вул. Князя Романа, 38,
тел. (032) 261-61-77;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 28 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1467
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2456495
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання