офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
26 | 10 | 2020
ДП "Львівстандартметрологія"
З 01 листопада 2020 року набувають чинності стандарти на повірку лічильників газу Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 26 жовтня 2020 10:39
З 01 листопада 2020 року набувають чинності такі стандарти:

ДСТУ 9040:2020 Метрологія. Лічильники газу барабанні. Методика повірки
Стандарт поширюється на лічильники газу барабанні, які допущені до застосування в Україні, та встановлює методику їх повірки, а саме: операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, оброблення результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює тип засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки відповідно до вимог.

ДСТУ 9039:2020 Метрологія. Обчислювачі для лічильників газу електронні. Методика повірки
Стандарт поширюється на обчислювачі для лічильників газу як пристрої перетворення об’єму газу без урахування похибок перетворювачів тиску і температури та встановлює методику їх повірки, зокрема: операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, оброблення результатів вимірювання та оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює тип засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки відповідно до вимог.

ДСТУ 9038:2020 Метрологія. Коректори об’єму газу. Методика повірки
Стандарт поширюється на коректори та встановлює методику їхньої повірки, а саме операції повірки, засоби повірки, вимоги до кваліфікації персоналу, умови проведення повірки, вимоги щодо безпеки, підготування до проведення та проведення повірки, опрацювання результатів вимірюваннята оформлення результатів повірки.
Цей стандарт застосовують для проведення періодичної повірки, повірки після ремонту (що не змінює типу засобів вимірювальної техніки), а також можна застосовувати для проведення позачергової, інспекційної та експертної повірки відповідно до вимог.
Детальніше...
 
Відбулася IX Міжнародна науково-практична інтернет-конференція Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 26 жовтня 2020 09:43
16 жовтня 2020 року м.Київ, відбулася IX Міжнародна науково-практична інтернет - конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми науки, освіти та виробництва: міжгалузеві диспути».
У конференції заочно брав участь та подав матеріали Сидорко І.І., провідний інженер ДП «Львівстандартметрологія», «АНАЛІЗ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕНЬ В КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІЙ ЛАБОРАТОРІЇ». Забезпечення якості лабораторних досліджень є однією з центральних проблем сучасної лабораторної медицини. Тільки завдяки точній організації та якісному лабораторному тестуванню можна очікувати, що кожен результат, про який повідомляється в санкціонованому звіті, може бути використаний лікарем для прийняття діагностичних рішень та відповідного лікування. Дуже важливо забезпечити точність та узгодженість результатів досліджень.
Детальніше...
 
Повірений електролічильник забезпечить споживачам оплату за фактичні обсяги споживання! Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 23 жовтня 2020 09:58
Через здорожчання вартості електричної енергії актуальним стає питання отримання достовірної інформації щодо кількості виробленої, переданої, розподіленої та спожитої електроенергії, її потужності на оптовому і роздрібному ринках.

Згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії для її комерційного обліку мають використовуватись прилади обліку електричної енергії, які відповідають вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Кодексу комерційного обліку електричної енергії, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. № 374 відносяться до категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки і підлягають періодичній повірці.
Детальніше...
 
Випробування мийних засобів та косметичних виробів: якісно, швидко, достовірно! Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 22 жовтня 2020 09:08
Випробувальна лабораторія ДП «Львівстандартметрологія» акредитована Національним агентством з акредитації України (НААУ) відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025 на компетентність у сфері проведення випробувань мийних засобів та косметичних виробів.

Кваліфіковані фахівці лабораторії за допомогою сучасних методів та обладнання виконують широкий спектр випробувань зазначеної продукції, зокрема:
- визначення фізико-хімічних показників в мийних засобах: водневого показника (од. рН), фосфорних солей, мийної та чистильної здатності, аніонних ПАР, загальних ПАР у мийних засобах, піноутворення для засобів мийних та піноутворення у порошкоподібних засобах, визначення здатності до біологічного розкладання аніонних ПАР, повного біорозпаду ПАР, сухого залишку та летких речовин, визначення натрію хлористого;
в косметичних виробах: водневого показника (од. рН), сухого залишку, вміст етилового спирту, вміст хлориду в перерахунку на натрій хлористий, густину;

- визначення мікробіологічних показників в косметичних виробах.

Досвідчені фахівці швидко та якісно проведуть необхідні дослідження. За результатами випробувань видається протокол випробувань.

За детальнішою інформацією звертайтеся:
випробувальна лабораторія
ДП «Львівстандартметрологія»,
м. Львів, вул. Заводська, 26,
тел. (032) 298-67-94
 
25 ЖОВТНЯ В УКРАЇНІ ПЕРЕВЕДУТЬ СТРІЛКИ ГОДИННИКА Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 21 жовтня 2020 11:10
 25 жовтня 2020 року о 4 (четвертій) годині за  київським часом на території України відбудеться    перехід на зимовий час. Отже, відповідно до постанови Кабінету Міністрів  України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок  обчислення часу на території України", годинникові стрілки буде переведено на одну годину назад.
 
До уваги власників технічних умов! Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 19 жовтня 2020 11:34
У зв’язку із введенням у дію нових нормативно-правових актів та нормативних документів та на вимогу 4.6 СОУ КЗПС 74.9-02568182-002:2014 «Головний фонд технічних умов України та база даних «Технічні умови України». Загальні вимоги» власникам технічних умов необхідно переглянути технічні умови та подати у ДП "Львівстандартметрологія” зміни до вказаних технічних умов, оформлені відповідно до вимог чинного законодавства України.

У випадку недотримання цих вимог вказані технічні умови будуть вилучені з бази даних технічних умов та фонду технічних умов України на підставі 5.8.1е) СОУ КЗПС 74.9-02568182-002:2014 «Головний фонд технічних умов України та база даних «Технічні умови України».

За детальнішою інформацією звертайтеся:
м. Львів, вул. Князя Романа, 38, кімн. 313
Відділ стандартизації, інформації та комп’ютерного забезпечення
Контактний телефон: (032) 261-61-77
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА Друкувати
Написав Administrator   
Четвер, 15 жовтня 2020 13:18

ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

13 жовтня 2020 року в актовому залі ДП «Львівстандартметрологія» відбулися урочисті збори з нагоди професійного свята працівників стандартизації та метрології і Всесвітнього дня стандартів.  

Детальніше...
 
Привітання Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 13 жовтня 2020 09:11Шановні працівники сфери стандартизації та метрології!
 
Від себе особисто щиро вітаю Вас з професійними святами – Днем працівників стандартизації і метрології України та Світовим днем стандартів!
Ваша професія пов’язана з усіма видами діяльності та покликана виконувати дві важливі місії: захист життя і здоров’я громадян та сприяння підвищенню конкурентоспроможності національної продукці. 
Стандартизація та метрологія беззаперечно є надійною основою захисту прав споживачів та стабільного розвитку держави.
Досягти високих стандартів якості життя людей, конкурувати на глобальних ринках і зміцнювати власну економіку можливо за умови ефективної та визнаної у світі національної системи стандартизації та метрології.
На міжнародному рівні у сфері метрології зростає роль нашої країни. Так, у 2018 році Україна набула повноправного членства в Метричній конвенції. До кінця 2020 року заплановано набуття статусу держави-члена в Міжнародній організації законодавчої метрології.
Одним з пріоритетів Президента України та Уряду визначено підготовку до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА). Слід відзначити прогрес у цьому напрямі та надалі об’єднувати зусилля для якісної підготовки до успішного проведення попередньої оцінювальної місії з боку ЄС щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА.
В Україні постійно проводиться масштабна робота з гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими, а викликів з кожним роком стає все більше і більше. 
Цього року Світовий день стандартів проходить під гаслом «Стандарти захищають світ». Забруднення навколишнього природного середовища внаслідок промислового виробництва негативно впливає на клімат та життя суспільства.
Для зменшення негативного впливу на планету необхідні правильні заходи. Стандартизація – один із таких дієвих інструментів.
Національні стандарти, гармонізовані з міжнародними та європейськими, встановлюють вимоги до промислового виробництва, покликані підвищити рівень енергоефективності, зменшити забруднювальний вплив на навколишнє природнє середовище та сприяють отриманню якісних безпечних послуг споживачем.
Україна разом з Міжнародною організацією стандартизації (ISO), Європейським комітетом із стандартизації (CEN) та Європейським комітетом із стандартизації в електротехніці (CENELEC) з метою підтримки глобальних зусиль бізнесу та організацій для подолання наслідків кризи, пов’язаної з COVID-19, відкрила доступ до критично важливих стандартів для бізнесу.
Бажаю всім науковцям та фахівцям, які працюють у сфері стандартизації та метрології, успіхів, добробуту, оптимізму та великих звершень.

Міністр розвитку економіки, торгівлі
сільського господарства України  Ігор ПЕТРАШКО
 
Замінено паперову Книгу відгуків та пропозицій на цифрові інструменти захисту прав споживачів Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 08 жовтня 2020 09:09
Минулого тижня офіційно набув чинності наказ Мінекономіки, який скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій. Це стало наступним кроком в напрямку дерегуляції, цифровізації бізнес-процесів та зменшення застарілих норм.

До цього підприємці були змушені витрачати час та значні кошти на адміністрування Книги відгуків та пропозицій, яка знаходилася у кожному торговому відділі та у кожному залі закладу громадського харчування. За рік такі витрати сягали понад 44 млн гривень. В цю суму включались організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг. Варто зауважити, що наявність Книги не гарантувало розв'язання проблемних питань, які виникали у покупців. 
Детальніше...
 
Повірку ЗВТ геодезичного призначення у Львівській області проводить ДП «Львівстандартметрологія" Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 02 жовтня 2020 13:33
Фахівці відділу повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) геометричних та механічних величин проводять повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки геодезичного призначення, а саме - теодолітів, нівелірів, електронних тахеометрів, GPS-приймачів, лазерних світловіддалемірів. Повірка цих ЗВТ здійснюється з використанням високоточних еталонів: автоколімаційної установки для повірки нівелірів та теодолітів АУПНТ; GPS та лінійний базиси Яворівського наукового геодезичного полігону. Вище перелічені ЗВТ використовуються під час проведення: топографо-геодезичних, картографічних робіт, робіт із землеустрою; робіт, пов’язаних з визначенням параметрів будівель, споруд і території забудови; робіт з використання апаратури глобальних супутникових навігаційних систем.

Такі види діяльності належать до сфери законодавчо регульованої метрології згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі - Закон) (ст.3), а засоби вимірювальної техніки, що використовуються під час проведення даних робіт є законодавчо регульованими. Згідно (ст.17) Закону, законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці.

Суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.

Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, та міжповірочні інтервали визначаються Кабінетом Міністрів України та Мінекономіки (Постанова КМУ від 04.05.2015р. № 374 та Наказ від 13.10.2016р. № 1747). За проведення робіт не повіреними та технічно несправними засобами вимірювальної техніки користувачі несуть адміністративну відповідальність.

Повірку ЗВТ геодезичного призначення у Львівській області проводить ДП «Львівстандартметрологія», яке уповноважене на її проведення (свідоцтво про уповноваження № П-14-2019).

Повірка здійснюється  за адресою:
м. Львів, вул. Заводська, 26.
Контактні телефони: 298-67-92, 298-67-90.
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 21 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1457
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2427431
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання