офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 09 | 2020
ДП "Львівстандартметрологія"
УВАГА! ПЕРЕВІРИМО НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ НА ЧИННІСТЬ ТА АКТУАЛЬНІСТЬ Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 11 січня 2019 11:01
У зв`язку з тим, що в Україні прийнято велику кількість нормативних документів України, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами, національних стандартів України, а також скасовано (подовжено чинність) нормативних документів України та міждержавних стандартів в Україні, пропонуємо здійснити перевірку нормативних документів, якими користується Ваше підприємство.

Для цього Вам потрібно звернутися:
ДП «Львівстандартметрологія»,
фонд нормативних документів 79005,
м.Львів, вул.Князя Романа, 38
тел. (032) 261-61-77, тел./факс: (032) 261-66-79,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
ПРИВІТАННЯ З ПРИЙДЕШНІМИ СВЯТАМИ! Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 28 грудня 2018 11:39
 
 
НОРМАТИВНЕ ТА МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 21 грудня 2018 09:48
У науковому журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" НУ «Львівська політехніка» випуск 79 №3-2018 опубліковано статтю «НОРМАТИВНЕ ТА МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ».

Авторами статті є: Сидорко І.І., аудитор з метрології ДП «Львівстандартметрологія»  та      Байцар Р.І., доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка». 
Детальніше...
 
Змінюються правила маркування харчових продуктів Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 07 грудня 2018 14:02
Відповідний законопроект «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (проект № 8450), який допоможе споживачам дізнатися чи піддавався харчовий продукт розморожування, чи є в ньому алергени тощо, прийнятий Верховною Радою України.

Закон зобов'язує розміщувати на фасованих харчових продуктах таку ​​інформацію:
- назва харчового продукту; перелік інгредієнтів;
-будь-які інгредієнти або допоміжні матеріали для переробки, які викликають алергічні реакції або непереносимість, і використовуються у виробництві або приготуванні харчового продукту і залишаються в готовому продукті, навіть у зміненій формі;
- кількість певних інгредієнтів або категорій інгредієнтів;
- кількість харчового продукту в установлених одиницях виміру;
- мінімальний термін придатності або дата «вжити до»;
- будь-які особливі умови зберігання і / або умови використання (у разі необхідності); найменування і місцезнаходження оператора ринку, який відповідає за інформацію про харчовий продукт;
а для імпортованих харчових продуктів:
- найменування і місцезнаходження імпортера; країна походження або місце походження (стосовно м'яса або продуктів назва яких може ввести в оману щодо країни походження);
- інструкція з використання - у випадках, коли відсутність таких інструкцій ускладнює належне використання харчового продукту; для напоїв з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць - фактичний зміст спирту в напої; інформація про поживну цінність харчового продукту.

Забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання, а також в частині приписування харчових продуктів лікувальних властивостей.
Вказана заборона поширюється також на рекламу і уявлення харчових продуктів.
 
Фахівці ДП "Львівстандартметрологія" взяли участь у семінарі Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 26 листопада 2018 10:21
22 листопада 2018 р. у ДП «Укрметртестстандарт» (м.Київ) відбувся семінар «Державне регулювання безпечності нехарчової продукції. Оцінка відповідності засобів вимірювальної техніки. Технічні умови України. Необхідність їх застосування на сучасному виробництві».

У заході взяли участь представники регіональних центрів стандартизації, метрології та сертифікації, зокрема ДП «Львівстандартметрологія», керівники випробувальних лабораторій, розробники документації.

Із привітальним та вступним словом до слухачів звернувся заступник генерального директора із стандартизації, інформаційного забезпечення та наукової діяльності ДП «Укрметртестстандарт» Володимир Петрович Місячний.

На семінарі з доповідями виступили провідні фахівці ДП «Укрметртестстандарт»: Кузьменко Людмила Олексіївна - начальник науково-технічного відділу споживчої експертизи; Крицька Євгенія Миколаївна - начальник науково-технічного відділу з стандартизації; Ціпоренко Сергій Валентинович - начальник науково-виробничого відділу вимірювань маси.

Під час семінару були розглянуті такі питання:
- Оцінка відповідності засобів вимірювальної техніки;
- Технічні умови України. Необхідність їх застосування на сучасному виробництві;
- Закон України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» від 02.12.2010 № 2736-VI;
- Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»
   від 02.12.2010 № 2735-VI;
- Європейська модель стандартизації в Україні;
- Процедура поставлення продукції на виробництво;
- Добровільна система сертифікації УкрСЕПРО ДП «Укрметртестстандарт» - як надійний інструмент доказу відповідності продукції.

На завершення доповідей відбулося обговорення кожного питання та було прийнято спільне рішення як настанови для подальшої роботи.
 
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 21 листопада 2018 15:30
У науковому журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка», Випуск 79.- №2.-2018 опубліковано статтю «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ».

Авторами статті є: Сидорко І.І., аудитор з метрології ДП «Львівстандартметрологія» та Байцар Р.І., доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка».

У статті розглянуто актуальні питання управління якістю медичних послуг та втілення їх на практиці. 

Задля усунення проблемних чинників було взято курс на розроблення національних стандартів у галузі лабораторної медицини, використовуючи міжнародний досвід розробки стандартів, що регламентують вимоги до організації діяльності клініко-дігностичних лабораторій та засобів лабораторного аналізу.

Актуальною проблемою лабораторних досліджень є забезпечення точності результатів. У Європейському співтоваристві давно існують вимоги щодо забезпечення метрологічної простежуваності калібраторів і контрольних матеріалів та метрологічного забезпечення лабораторного устаткування, а також методик досліджень.

Забезпечення якості лабораторних досліджень є однією з головних проблем сучасної лабораторної медицини. Основною вимогою для таких досліджень є надання клієнтам надійної інформації. Це, насамперед, визначає вимогу щодо якості клінічних лабораторних досліджень клінічних і діагностичних лабораторій, що забезпечує правильне та своєчасне призначення аналізу пацієнту, виконане на належному аналітичному рівні з необхідною інформацією для його інтерпретації. Тільки за чіткої організації та якісному проведенні лабораторних досліджень можна очікувати, що кожен результат, відображений у авторизованому звіті, може бути використаний лікарем для прийняття діагностичних рішень або рішень, які змінюють схему лікування.

Одним із способів визначення компетентності клініко-діагностичних лабораторій та якості їх досліджень є проведення незалежної оцінки якості. Лабораторна медицина надає 70-80 % інформації, необхідної для прийняття рішень щодо діагностики, лікування та профілактики захворювань. Надання достовірної інформації клініцистам - важлива вимога до якості клінічних лабораторних досліджень клініко-дігностичних лабораторій, яка забезпечує правильне і своєчасне призначення аналізу для пацієнта. 

Стаття надрукована в журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка» на англійській мові (ЗАВАНТАЖИТИ).
 
Порядок технічного нагляду за сертифікованою продукцією у ДП «Львівстандартметрологія» Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 14 листопада 2018 13:07
Технічний нагляд за сертифікованою продукцією - окрема складова процесу сертифікації, який здійснюють фахівці ДП «Львівстандартметрологія» відповідно до вимог нормативних документів та згідно з затвердженим планом технічного нагляду. Технічний нагляд проводиться з метою підтвердження відповідності сертифікованої продукції вимогам чинних нормативних документів.

За результатами проведеного технічного нагляду орган з сертифікації ДП «Львівстандартметрологія» може призупинити або скасувати дію ліцензійної угоди та сертифіката відповідності у випадку:

- наявності рекламацій та претензій до сертифікованої продукції;
- невиконання замовником пропозицій органу з сертифікації продукції за результатами технічного нагляду;
- відсутності виробництва сертифікованої продукції протягом більше 6 місяців;
- невиконання заявником умов ліцензійної угоди;
- відмова заявника від оплати робіт з технічного нагляду;
- порушення вимог, що ставляться до продукції, технології виготовлення, правил приймання, методів контролю та випробувань, позначення продукції, що узгоджені з органом з сертифікації продукції під час сертифікації;
- зміни конструкції, комплектності або технології виготовлення продукції без попереднього погодження органом з сертифікації продукції. 
Детальніше...
 
Сьогодні відзначають Всесвітній день якості Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 08 листопада 2018 09:29
У листопаді в Україні, як і в інших країнах Європи проходить європейський тиждень якості. Висока якість є головною запорукою успішної діяльності підприємств і галузей будь-якої країни. У 1990 році Європейською організацією якості спільно з ООН було прийнято рішення проводити день якості у другий четвер листопада ( цього року 8 листопада). Через шість років ініціатори свята вирішили щорічно влаштовувати в містах Європи тиждень якості. Його мета – привернути увагу громадськості до проблем якості всієї продукції, що випускається в світі. Адже, від цього безпосередньо залежить і життя кожної людини, і рівень задоволення потреб споживачів, і конкурентоспроможність учасників ринку в межах Європи.
 
Цьогорічний дивіз тижня якості -  «Якість – задля кращого життя».

Всесвітній день якості – це добра нагода нагадати споживачам, що їхня небайдужа громадянська позиція має неабиякий вплив на ситуацію на споживчому ринку, адже пропозицію формує попит. Сучасний споживач повинен уважно дивитися, що він купує, чи має цей товар належне маркування з вичерпною інформацією про його склад, споживчі властивості, чи пройшов він добровільну сертифікацію, чи є необхідні супровідні документи (сертифікати якості, декларації про відповідність тощо).
 
Опубліковані Рекомендації Міжнародного форуму з питань технічного регулювання Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 07 листопада 2018 10:20
Протягом 9-10 жовтня 2018 року у місті Києві проходив Міжнародний форум з питань технічного регулювання «Роль стандартів та технічних регламентів для забезпечення сталого розвитку економіки України в умовах глобалізації», організатором якого був ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ».

У заході взяли участь новатори, виробникив провідних інноваційних технологій, представникив підприємств, експерти у галузі технічного регулювання, представники авторитетних міжнародних організацій та громадських платформ.

З метою забезпечення сталого розвитку підприємств галузі технічного регулювання, стандартизації та метрології та сприяння сталому розвитку підприємств різних галузей економіки засобами технічного регулювання, стандартизації та метрологічного забезпечення як передумови для сталого розвитку економіки України в цілому учасники Форуму вирішили надати такі РЕКОМЕНДАЦІЇ. 
Детальніше...
 
У Народному музеї метрології та вимірювальної техніки відбулося заняття для студентів - екологів Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 05 листопада 2018 10:55
На базі  Народного музею метрології та вимірювальної техніки, який функціонує при   ДП «Львівстандартметрологія» відбулося заняття із дисципліни «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища». Для студентів-екологів 3-го та 4-го курсів ФВГЕП Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького заняття провели доценти кафедри екології О.В.Мацуська, С.Й. Кропивка та завідувач Народного музею метрології та вимірювальної техніки І.І.Сидорко.

Унікальна колекція музею відображає історичний розвиток вимірювальної техніки ще із початку XX століття до наших днів і налічує 850 експонатів. Експозиція музею розпланована за видами вимірювань, де широко представлені засоби вимірювальної техніки минулих років вітчизняного та іноземного виробництва.  Серед таких засобів вимірювання, слід відзначити: тягарці скляні 1 кг, 1 фунт, 200, 100, 50, 10 і 1 г 1- го розряду для повірки тягарців нижчих розрядів (1915 р., Росія); вагу плечеву з межею зважування 55 кг (1884 р.); спиртомір металевий з накладними гирьками з діапазоном вимірювання 20-90 умовних одиниць (1915 р., Росія); мірники взірцеві 1-го розряду (1930 р., Німеччина); ампервольтметр (1891 р., США); морський хронометр (1960 р., СРСР); поршневий манометр (1850 р., США).

Отож, майбутні фахівці в галузі метрології та стандартизації змогли побачити, з якою технікою працювали їхні попередники, і навіть спробували свої вміння у вимірюванні деяких показників.
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 28 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1437
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2379996
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання