офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
20 | 06 | 2019
До відома споживачів
Одноразовий посуд та його «плюси» і «мінуси» при використанні Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 24 липня 2013 09:55
Інтерес до одноразового посуду не випадковий, оскільки на вулиці літо – період відпусток, а одноразовий посуд є популярним для відпочинку на природі. Він значно полегшує наш побут, проте, вибір матеріалів з полімерів, представлений на сучасному ринку, доволі великий і не всі з них безпечні для нашого організму, особливо якщо систематично використовувати таку тару не за призначенням. Так, одні полімери виділяють токсини при контакті з кислотами та спиртним, інші – не витримують високих температур тощо. І хоча миттєве гостре отруєння Вам не загрожує, використання неякісного посуду згодом обов’язково призведе до появи певних хвороб, адже, в організмі відбувається поступове накопичення токсичних речовин. Щоб уникнути біди, варто розібратися в особливостях застосування різноманітного одноразового посуду. 
Детальніше...
 
Хліб із секретом. Що приховують українські пекарі? Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 12 червня 2013 09:54
"Хліб із секретом "

Одним із найбільш таємничих продуктів нині в Україні є саме щоденна їжа більшості українців - хліб. І йдеться аж ніяк не про магію процесу випікання цього духмяного й запашного виробу, яким він завжди був. Річ насамперед у «професійних секретах» сучасних хлібопекарів. Про склад хліба, який споживаємо, найчастіше нас не повідомляють. Чинне законодавство дозволяє застосовувати зареєстровані Міністерством охорони здоров'я України харчові добавки, але не вимагає вказувати їх на маркуванні продукції. Споживачі здогадуються, що пекарі додають у хлібну продукцію «поліпшувачі» й інші харчові добавки, але не знають, які саме й скільки. А виробники не поспішають розкривати особливості сучасного хлібопекарського процесу не тільки журналістам, а й студентам та ви¬кладачам харчових освітніх закладів, які приходять до них на практику. За словами викладача технології хлібопекарського виробництва Львівського професійного ліцею харчових технологій Дарії Федьків, на львівських хлібозаводах навіть від викладачів приховують, що додають до тіста - кажуть, таємниця. Водночас на великих підприємствах, акцентує експерт, процес випікання хліба все-таки контролюють.
Детальніше...
 
Що необхідно знати про ранні овочі та нітрати Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 22 травня 2013 08:16
 Весна… На полицях магазинів та на ринках з’являється все більше апетитних овочів. І все було б добре, якби не одне але – нітрати, які є майже у всіх овочах. 

Що ж таке нітрати ? Нітрати – це солі азотної кислоти, які самі по собі для людини нешкідливі. Частина нітратів переробляється в корисні амінокислоти, білки і інші сполуки, частина виводиться в незмінному вигляді, а ось при значному перевищенні нітратів, їх надлишок вже може перетворюватися на ті самі шкідливі нітрити, які є отрутою. Нітрити негативно впливають на еритроцити, знижуючи їх здатність переносити кисень, що різко погіршує «дихання» наших органів і тканин, а також зростає рівень шкідливого холестерину в крові.
Детальніше...
 
Купуємо взуття для наших діток Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 16 травня 2013 13:42
Серед головних причин травм і проблем дитячих ніжок є «взуттєві» нюанси. Деформація ноги відбувається, якщо взуття надмірно вузьке, або навпаки, занадто широке, якщо воно не відповідає елементарним ортопедичним, гігієнічним та медичним вимогам. Тому, аби вберегти своє дитя від неякісного взуття, радимо звернути увагу на певні особливості вибору взуття:
Детальніше...
 
У пошуках справжнього сиру Друкувати
Написав преса   
Понеділок, 08 квітня 2013 10:28
На українському ринку є і сирні продукти з пальмовою олією, і ексклюзивні українські сири, і французький рокфор та італійський пармезан.

За однією з «сирних» легенд, першим сироваром був аравійський купець Канан. Кілька тисяч років тому він узяв зі собою в дорогу молоко, яке помістив у звичну для кочівників посудину – висушений овечий шлунок. До вечора молоко перетворилося на водянисту рідину, всередині якої був білий згусток – він виявився напрочуд смачним. Овечий шлунок відіграє неабияку роль у цій легенді. Адже у виробництві сирів використовують видобутий зі шлунка молодого теляти або ягняти сичужний фермент, який має молокозсідальну функцію. Нині сировари застосовують фермент не тільки тваринного (щоб добути сичуг, кількатижневих телят убивають), а й мікробіологічного та рослинного походження, на чому акцентують молоковегетаріанці, шукаючи в продажу саме «вегетаріанський» сир.
Детальніше...
 
Ми всі - споживачі. Ми мусимо знати про свої права Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 15 березня 2013 10:28
Комусь може здаватися дивним, тому що багато людей звикли до «уособлених» свят, таких як День медичного працівника або День будівельника, але в календарі є й така дата, як 15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів.

Це свято відзначається за рішенням ООН у річницю виступу Президента США Джона Кеннеді у Конгресі у 1961 році, хоча відзначати цю дату стали у США ще у 1899 році, коли в Америці була організована Національна ліга споживачів. На цьому виступі були проголошені чотири основних права споживача: на безпеку, на інформацію, на вибір і право бути почутим, які пізніше лягли в основу російського Закону про захист прав споживачів.
Детальніше...
 
Час на рибу. Чи безпечно споживати морську та річкову продукцію? Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 13 лютого 2013 15:11

Різна на смак, колір і за ціною. Свіжа, охолоджена й заморожена. Прісноводна й морська. Біла і червона. Жирна та пісна. Делікатесна і на щодень. Така різна риба, і ставлення до неї як до продукту харчування також дуже різне. Хтось любить споживати оселедець, комусь до вподоби копчена риба, для декого свято – не свято, якщо на столі нема фаршированої або заливної риби, інші смакують червоною, а хтось солідарний із приказкою, що «найкраща риба – ковбаса». Рибу вважають продуктом дієтичним і асоціюють зі здоровим харчуванням, а водночас є чимало застережень і «лякалок» щодо цієї альтернативи м’ясу.

Детальніше...
 
Зимова шина Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 30 січня 2013 09:27
Зимові шини є основною зброєю в боротьбі із зимовою автомобільною дорогою. Якщо вчасно не замінити літні шини на зимові, то Ви залишитесь в програшній позиції в боротьбі зі снігом і льодом.
У нашій кліматичній зоні необхідність зимових шин складає більше 150 днів в році, протягом яких температура повітря не піднімається вище плюс 7°С, а на дорогах постійний дощ, сніг, ожеледиця та сніжна каша. Це період близько 5 місяців з листопада по кінець березня. Про дієвість зимових шин в холодні місяці року не потрібно когось переконувати.
Детальніше...
 
Як вибрати якісний пуховик? Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 20 листопада 2012 10:11
  У нашій країні усі «дуті» куртки та пальто помилково називають пуховиками. Пуховик – це куртка, яка наповнена пухом водоплаваючих птахів.
  На етикетці пуховика повинно бути слово «down», яке підтверджує наявність всередині виробу пуху. Ще одним доказом цього факту повинен бути прозорий мішечок із зразком наповнювача.
Детальніше...
 
Триває загальнодержавний етап Конкурсу "100 кращих товарів України" Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 03 вересня 2012 13:05
У серпні 2012 р. відбувся огляд групою експертів загальнодержавного рівня Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” 7-ми підприємств регіону, які прийняли участь на загальнодержавному рівні конкурсу, а саме:
- ТзОВ «Галицька здоба»
- ТзОВ «Львівагропродукт»
- ТзОВ «Корпорація КРТ»
- ДП «Західний експертно-технічний центр»
- ТзОВ «Західно-Український центр «Медсервіс»
- ТзОВ НВП «Екологія»
- Відокремлений підрозділ санаторій «Аркада» ПАТ трест «Київміськбуд-1» ім. Загороднього.
Детальніше...
 
УВАГА! Завершується прийом робіт до Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 31 серпня 2012 08:54
Нагадуємо:
Участь у виставці-конкурсі можуть брати діти таких вікових категорій:
- категорія: 5 - 8 років;
- категорія: 9 - 12 років;
- категорія: 13 - 17 років.
Номінації конкурсних робіт:
 «Я пізнаю якісну продукцію»;
 «Ми – архітектори якісного світу»; 
«Кращий плакат на споживчу тематику».
Детальніше...
 
До уваги споживачів та постачальників теплової енергії та води Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 29 серпня 2012 08:16
Своєчасна повірка приладів обліку теплової енергії та води дає можливість не тільки оцінити їх спожиту кількість та провести достовірний облік, а і вчасно отримати тепло в житло, школи, дитячі садки, офіси тощо. Але не всі споживачі теплової енергії та води усвідомлюють цю істину та зволікають з поданням на повірку приладів обліку. Така ситуація часто призводить до конфліктних ситуацій з виробниками та постачальниками теплової енергії та води, а також до порушення терміну початку опалювального сезону.
Детальніше...
 
До уваги суб’єктів підприємницької діяльності, що надають послуги з тимчасового розміщення Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 27 серпня 2012 09:01
Нагадуємо, що з квітня 2012 року відновлена робота комісії Державного агентства України з туризму та курортів щодо встановлення категорій готелям та іншим об’єктам підприємницької діяльності, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання). 
Детальніше...
 
Анулювання технічних умов Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 10 серпня 2012 09:16
До уваги підприємств-власників технічних умов!

На виконання вимог 8.5.4г) ДСТУ 1.6:2004 «Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення, погодження, прийняття та позначення технічних умов» 30.09.2012 р. будуть анульовані технічні умови згідно з переліком:
Детальніше...
 
Щодо застосування в Україні Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 30 липня 2012 09:27
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 р. № 785 затверджено Технічний регламент з електромагнітної сумісності обладнання. Регламент встановлює вимоги стосовно електромагнітної сумісності обладнання, яке виготовляється і використовується на території України або імпортується, а також до процедури оцінки відповідності обладнання таким вимогам. Вимоги цього Технічного регламенту (далі – ТР, Технічний регламент з ЕМС) є обов’язковими (з 2011 року) для виробників, їх уповноважених представників та постачальників, які вводять в обіг обладнання; центральних органів виконавчої влади з питань технічного регулювання та стандартизації; призначених органів з оцінки відповідності.
Детальніше...
 
Дегустаційні методи аналізу як інструмент маркетингу нових харчових продуктів Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 05 липня 2012 10:15
21 століття – століття розвитку сучасних харчових технологій, дивовижних винаходів в галузі сенсорики, століття конкурентної боротьби в складних ринкових відносинах. Вимогою часу є розробка та застосування нових методів дегустаційного аналізу в харчовій індустрії, які дозволяють не тільки розробляти якісні та привабливі для споживача продукти, але бути економічно вигідними для підприємств. Дегустаційні методи аналізу, поєднані з класичними інструментами маркетингу – це шлях до створення сильного і довговічного бренду.
Детальніше...
 
Особливості застосування в Україні ТР безпеки низьковольтного електричного обладнання Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 22 червня 2012 10:19
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. № 1149 затверджено Технічний регламент безпеки низьковольтного електричного обладнання. Регламент визначає вимоги щодо безпечності низьковольтного електричного обладнання для забезпечення захисту життя та здоров’я людей, тварин, майна і довкілля та процедури оцінки відповідності електричного обладнання цим вимогам і встановлює порядок їх застосування. Вимоги цього Технічного регламенту (далі – ТР) є обов’язковими для виробників низьковольтного електричного обладнання або їх уповноважених представників, які є резидентами України, чи осіб (резидентів України), які займаються введенням електрообладнання в обіг; центральних органів виконавчої влади, на які покладено функції з технічного регулювання та нагляду за безпечністю низьковольтного електричного обладнання; призначених органів з оцінки відповідності.
Детальніше...
 
Як вибрати якісну «флешку»? Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 06 червня 2012 09:53
Сьогодні на ринку є сотні, тисячі різних моделей USB-накопичувачів («флешок»). За практичності «флешка» не має рівних серед всіх змінних носіїв. Великий обсяг, висока швидкість і надійність зберігання даних, компактність, низьке енергоспоживання і, нарешті, зручність підключення - ось секрет їхньої популярності. Інформація на такому носії може бути записана і прочитана так само, як оперативна пам'ять комп'ютера - практично моментально, при цьому «флешка» може зберігати дані автономно, тобто з вимкненим живленням. Сфера її застосування стає все більш широкою, а пристрої – все більш різноманітними.
Детальніше...
 
До уваги споживачів та суб’єктів господарювання, які використовують ваговимірювальну техніку! Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 11 травня 2012 09:11
Значна частина населення Львівщини забезпечує себе продуктами харчування, здійснюючи їх закупівлю на ринках. Це дешевше ніж у магазинах і дає можливість придбати свіжу продукцію. Але не завжди споживачі залишаються задоволеними, відвідавши ринок. Неодноразово їм доводиться стикатися з такими негативними явищами, як обважування і відповідно обрахування, які здійснюють продавці. Це є наслідком того, що продавці під час реалізації своєї продукції застосовують несправні і не повірені засоби вимірювальної техніки. Крім цього, застосовуються ваги для побутового призначення, а також ваги китайського виробництва, які не занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки (далі – Реєстр).
Детальніше...
 
Про внесення змін до Закону України «Про якість і безпеку харчових продуктів» Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 10 травня 2012 09:19
За що відповідатимуть виробники

Хоча б раз на день кожен з нас заходить до магазину, щоб купити харчі. Та коли оглядаєш буквально набиті різноманітними товарами полиці, мимоволі закрадається думка — наскільки якісна та безпечна ця продукція. Дослідження, які проводять як громадські організації, так і державні контролюючі органи, доводять, що попри широкий асортимент товарів, справді якісних серед них дуже мало.

Для урядовців ця ситуація не є секретом, тому вони активно працюють над її поліпшенням. З цією метою до Закону «Про якість і безпеку харчових продуктів» та низки інших законів готуються зміни, які повинні кардинально змінити ситуацію на краще.
Детальніше...
 
« ПочатокПопередня123456НаступнаКінець »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 38 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1373
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1881223
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання