офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
14 | 04 | 2021
HACCP
Впровадження системи НАССР - запорука безпечності харчових продуктів! PDF Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 11 лютого 2020 10:49
Відповідно до вимог чинного законодавства на всіх потужностях, які провадять діяльність з харчовими продуктами, в тому числі в закладах громадського харчування, а це ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, піцерії, кулінарії тощо, має бути запроваджено систему аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) призведе до зупинки роботи потужності та накладення штрафу: на юридичних осіб – у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців - у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних зарплат. Для того, щоб уникнути неприємностей чи ризиків, пов’язаних з виникненням харчових отруєнь, поспішайте впровадити систему управління безпечністю харчових продуктів!

За детальнішою інформацією та консультацією звертайтеся:
ДП"Львівстандартметрологія",
відділ оцінки відповідності та якості,
м.Львів, вул. Князя Романа,38,
тел. (032)261-40-44, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
Особливості впровадження системи НАССР у закладах громадського харчування PDF Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 05 серпня 2019 11:19

Основні особливості, які потрібно враховувати при впровадженні НАССР на підприємствах громадського харчування, обумовлені специфікою цієї галузі. 


Як правило, на харчових підприємствах виготовляється приблизно однаковий асортимент продукції. Тоді як на підприємствах громадського харчування меню різноманітніше, а асортимент сировини значно ширший, що обумовлює велику роботу по визначенню та опису готової продукції (тобто страв), а також сировини та інградієнтів, які входять в склад цих страв. Це ускладнює контроль перехресного алергенного забруднення, а також потребує суттєвих часових затрат на проведення аналізу ризиків по технологічній схемі підприємства. Вирішенням ситуації може бути групування однотипних процесів при складанні технологічної схеми при умові, що степінь детальності залишається достатнім для коректної оцінки всіх можливих небезпечних факторів. Інша проблема, з якою стикається більшість підприємств ресторанних господарств при впровадженні НАССР, полягає в тому, що, на відміну від промислових підприємств, які мають власні лабораторії, на підприємствах громадського харчування їх, як правило, немає.

Контроль показників безпеки сировини і готової продукції в сторонніх акредитованих лабораторіях проводиться тільки в рамках програми виробничого контролю (ПВК). Тому стає складніше контролювати показники безпечності сировини, що надходить на підприємство. Такий контроль при надходженні сировини здійснюється тільки шляхом перевірки умов транспортування, супровідної документації і оцінки органолептичних показників. Контроль безпечності готової продукції збебільшого проводиться тільки органолептичними методами. 

Потрібно пам’ятати про те, що якщо при розробці плану НАССР мірою контролю небезпечного чинника вибрана перевірка органолептичних показників, така міра контролю повинна в обов’язково пройти валідацію, тобто ефективність вибраних мір контролю. 

Беручи до уваги вищезазначені складності, необхідно зробити головний акцент на процедурі підбору та контролю постачальників, а також притримуватись встановлених правил приймання, сировини та бракеражу. 

При розробці процедури закупівлі також виникають складності – тому якщо підприємства громадського харчування закуповують великий асортимент продукції в невеликому об’ємі, як правило, закупівля проводиться не напряму у підприємства- виробника, а у дистриб’юторів. Це ускладнює як контроль безпечності сировини, так і контроль умов зберігання та транспортування.

Якщо готові страви роздаються на підприємстві у вигляді самообслуговування клієнтів, то наступним ризиком, який може виникнути на цій стадії та не завжди буває виявленим та врахованим, є ризик забруднення харчової продукції і потрапляння в неї сторонніх предметів, пов’язаних з діями відвідувачів. 

Потрібно також пам’ятати, що кожне підприємство має свої особливості будівель і споруд, що впливає на можливість перехресного забруднення і потоків руху, а також особливості протікання технологічних процесів. 

За детальнішою інформацією та консультацією звертайтеся:
ДП «Львівстандартметрологія», 
відділ оцінки відповідності та якості,
м.Львів,вул.Князя Романа, 38, к.213, к.303 
тел. (032) 261-61-83, (032) 261-40-44, (032) 261-50-83

 


Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 14 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1482
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2587922
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання